UCS Târgu Mureș

buton UCS

Eseménynaptár

<<  Augusztus 2020  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Urmatoarele evenimente:

No current events.

Európai digitális város

banner orasdigital

Operációs program

proiecttgms

Online jegyek

teatru

Rend és biztonság

180x150

Mentsük meg a gyerekeket!

salvati-copiii-logo

Országos Turisztikai Hatóság

banner aut nat.fw

SIS II

sis2 

e-Romania

sis2 

Wikipedia:

wikipedia_hu

Mărime text:

 

A város polgármestere, dr. Dorin Florea, Maros megye volt prefektusával, dr. Marius Paşcannal együtt tiszteletbeli meghívottként vett részt a XII. alkalommal megrendezett „Lucian Blaga” Országos Fesztivál megnyitóján, amelyre a „Petru Maior Egyetem” Magna Aulájában került sor.

A fesztivált, amelyet a Maros Megyei Írók Szövetsége és az Ardealul Könyvkiadó szervezett, partnerségben a Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatallal, a Maros Megyei Tanáccsal, a Petru Maior Egyetem Irodalom és Tudomány fakultásával - témákra van felosztva - irodalom, filozófia, valamint kommunikáció és sokoldalú ismeretek – és a 2012 május 23-28 közötti időszakban tartják meg. Ez alkalommal a megnyilvánulás dr. Alexandru Surdu úr (egyetemi professzor, akadémikus, a Román Akadémia filozófiai részlegánek elnöke) jelenlétével gazdagodik, az akadémiai közeg maros megyei és országos képviselői mellett.

A jelenlevőkhez szólva, dr. Dorin Florea, a város polgármestere kijelentette:

Egy ilyen, országos méretű tudományos, kulturális, művészi megnyilvánulás megrendezése bizonyítja – ha ugyan erre még szükség van – hogy a mi városunk vitathatatlan „névjegykártyával” rendelkezik, amely az idők során kivívott hírnév eredménye, és amely a saját értékek következetes ismertetésének köszönhető.

A tény, hogy városunk e tekintélyes kulturális rendezvénynek házigazdája lehet, egyszerre megtisztelő és lekötelező. Az a tény pedig, hogy az esemény mintegy bevezeti a Marosvásárhelyi Napokat, újabb garancia arra, hogy a város legjelentősebb ünnepe jó csillagzat alatt zajlik. Ez egyébként jellemző a marosi értelmiségi, akadémiai és nevelésügyi közegre.

Sok sikert kívánok a résztvevőknek, és üdvözlöm a szervezőket, meg lévén győződve e nagyszerű „gondolat-fórum”szereplőinek komolyságáról és szaktudásáról, akik felvetéseik sokoldalúságával és mélységével, odaadásukkal és alkotókészségükkel, lényegre törő látásmódjukkal öregbítik a város szépségét és vonzerejét, a multikulturalitás pályájára helyezve azt.

Beszédet mondtak: dr. Călin Enăchescu egyetemi professzor, a „Petru Maior” Tudományegyetem rektora, dr. Cornel Sigmirean egyetemi professzor, az egyetem szenátusának elnöke, dr. Iulian Boldea egyetemi professzor, a Tudományok és Irodalom fakultás dékánja, dr. Eugeniu Nistor egyetemi előadó, a fesztivál alapító igazgatója és dr. Marius Paşcan egyetemi előadó.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com


Vissza
buton MOL
buton BEC
lucrari stradale
buton bike track2

buton QA COVID19

Proiecte Europene

buton proiecte europene

Iaz Batal

banner iazbatal fazare

Újdonságok

buton parcare
buton taxe impozite3 hu
buton prog sitpf hu
buton prog acte identitate online hu
buton prog casatorii online2 hu
buton prog transc online2 hu
buton studiu parcari2 hu
mobilepay.fw
taxe_online1
arta3d
banner_harta
ban siletina

 

locuri de munca hu

Projektek. Stratégiák

Banner planificare strategica
Banner SIPOCA
Banner POCA
BannerMyCity - HU3
plan mobilitate
banner sidu.fw
banner calea verde
banner paed1.fw
grupul de actiune
banner_proiecte1
Digital Mures
Oras ECO
banner_pug
banner_arh
banner iaz.fw

S N A 2016 - 2020

banner anticor.fw 

Társadalmi hálózatok

FacebookTwitterYoutube

Látogatók

Astazi:840
Ieri:1097
Saptamanal:5757
Lunar:15159
Mind3200091