Proiecte Europene

buton proiecte europene

Iaz Batal

banner iazbatal fazare

Calendarul evenimentelor

<<  August 2021  >>
 Lu  Ma  Mi  Jo  Vi  Sâ  Du 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Urmatoarele evenimente:

No current events.

Bilete online

buton teatrul national

Salvați copiii

salvati-copiii-logo

Autoritatea Națională Turism

banner aut nat.fw

SIS II

sis2 

Wikipedia:

wikipedia


 

 

 Consilierul primarului, Claudiu Maior, a participat la deschiderea oficială a celei de a V-a ediţii a evenimentului care plasează orașul pe harta numelor internaționale ale lumii medicale. Municipiul Târgu Mureș este gazda Cursului Internațional de Artroscopie, care se desfășoară în perioada 29-31 mai 2019. 

Cele mai importante nume din ortopedia europeană s-au reunit în Târgu Mureș, iar cursanți din patru țări participă alături de colegii lor români, la lucrările aflate în esfășurare.

"Nu pot decât să mă bucur pentru modul în care orașul nostru se impune în exterior. Lumea medicală mureșeană este apreciată pe mapamond, iar aceste evenimente sunt dovada profesionalismului care îi caracterizează pe medicii târgumureșeni. Urez invitaților să aibă parte de zile plăcute în orașul nostru și reamintesc că Primăria Târgu Mureș este alături de profesioniști," a declarat consilierul primarului, Claudiu Maior.

...dar şi la închiderea festivă a anului şcolar 2018-2019!

În cursul aceleiaşi zile, Claudiu Maior, a fost prezent, în calitate de invitat, la mai multe unităţi de învăţământ, la închiderea festivă a anului şcolar 2018-2019. Mii de absolvenți ai școlilor din oraș şi-au luat rămas bun de la viața de elev.  Acesta a adresat un mesaj tinerilor de la Liceul Teoretic "Gheorghe Marinescu" și Liceul Tehnologic „Traian Vuia".  "Felicit elevii care au rămas fideli ideii de învățătură. Doar prin educație și cultură poate fi ridicată comunitatea. De asemenea, felicit profesorii care au știut să îi țină aproape de carte și să le insufle dragostea față de învățătură.  Nu în ultimul rând, mă înclin în fața părinților care fac eforturi susținute pentru copiii lor. Primăria Târgu Mureș a venit mereu în întâmpinarea școlilor, a făcut investiții în modernizări și reabilitări în unitățile de învățământ. Vom continua să facem tot ce este posibil pentru a asigura copiilor condiții decente pentru învățat", a declarat Claudiu Maior, consilierul primarului.

Primarul Dorin Florea a fost, de asemenea, prezent la Sala Polivalentă din Târgu Mureş, la festivitatea de sfârşit de an a Colegiului Naţional "Unirea". În discursul său, edilul şef al municipiului a adresat felicitări dascălilor şi părinţilor, iar elevilor le-a transmis mult succes la examenele care se apropie.

Serviciul de Relații Interne și Internaționale - Primăria Târgu Mureș

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com


Inapoi
buton MOL
buton masuri covid19

Noutăți

buton ghiseu online impozite taxe
buton birou unic
buton parcare
buton taxe impozite3
buton prog sitpf
buton prog acte identitate online
buton prog casatorii online2
buton prog transc online2
buton mobilepay
buton plateste taxe online
buton cinema arta
buton recomandari sezon estival
buton harta targu mures
buton program transport local

Posturi vacante

buton posturi vacante

Proiecte. Strategii

Banner planificare strategica
Banner SIPOCA
Banner POCA
BannerMyCity - RO3
buton plan mobilitate urbana
buton sidu
buton calea verde
buton paed
buton gal
buton orasul eco
buton plan urbanistic general
buton puzcp
buton atelier urban peisagistica
buton proiectele orasului
buton digital mures
buton cetatea medievala

S N A 2016 - 2020

banner anticor.fw 

Rețele sociale

FacebookTwitterYoutube

Vizitatori

Azi:142
Ieri:1551
Săptămânal:1693
Lunar:2531
Toate3684812